Jdi na obsah Jdi na menu
 


1999 Peru a Bolívie

Do Peru a Bolívie jsem se vypravil v roce 1999 s cestovkou Livingstone. Chtěl jsem si splnit další z klukovských snů - navštívit bájnou říši Inků a vidět tajemné Machu Picchu. Byla to má první cesta za Velkou louži. Vyrazilo nás celkem 9, ale jednoho kolegu porazil u Machu Picchu vlak (přeražená ruka) a musel předčasně domů a starší manželé to nemohli udýchat, takže jsme nejvíce chodili v šesti.

Z Prahy jsme přeletěli do Amsterdamu a odtud do hlavního města Peru, Limy. Mezipřistání bylo ještě na ostrově Aruba.

Z Limy jsme přeletěli do Cuzca. V okolí Cuzca jsme navštívili několik bývalých inckých pevností a také vesnici Pisac, kde se právě konal trh.

Vlakem jsme dojeli do Aguas Caliente, které je výchozím místem k návštěvě Machu Picchu. Božské místo. Toulal jsem se tady skoro celý den.

Vrátili jsme se do Cuzca, kde jsme se zúčastnili slavností Slunce.

Po slavnostech jsme se vlakem se přesunuli k jezeru Titicaca, do města Puno. Navštívili jsme plovoucí ostrovy Los Uros a na ostrově Taquile ztrávili dva dny.

Potom jsme se autobusem přesunuli do bolivijského La Pazu a odtud jsme odjeli na jih Bolívie do města Uyuni. Tři dny jsme jezdili po poušti, solném jezeře a mezi sopkami Altiplana.

Po návratu do La Pazu jsme se autem nechali vyvézt do průsmyku Abra Chucura (4859 m) a 3 dny šli Andami až k městečku Coroico.

Z Coroica jsme odjeli do města Rurrenabaque, které leží v bolivijské Amazonii. Tady jsme byli 3 dny a chytili jsme anakondu a kajmana, kterých bylo všude plno. S vojenskou leteckou společností jsme se vrátili do La Pazu.

Prohlédli jsme si archeologicky významné místo Tiahuanaco a přesunuli se do peruánského Puna.

Přejeli jsme do města Arequipa ležícího pod sopkou El Misti a pak do města Nazca. Malým letadélkem jsme létali nad tajemnými obrazci v poušti. Z města Nazca jsme se ještě podívali na pohřebiště v Chauchile.

Přesunuli jsme se do města Pisco a navštívili ostrovy Ballestas s množstvím vodních ptáků a lachtanů.

Z Pisca jsme už jen přejeli do Limy a odletěli domů, stejnou cestou, jako jsme přiletěli.

Asi rok po naší návštěvě postihlo Peru zemětřesení, které napáchalo značné škody.

Některé obrázky jsem si vypůjčil od kolegů Michaela a Zbyňka, snad se nebudou zlobit. Předposlední den mi totiž v autobuse ukradli batůžek s foťákem a 2 vyfocenými filmy. Naštěstí peníze a doklady jsem měl u sebe. Nejvíc mě mrzely ty filmy a také deníček, který jsem si cestou psal.